Tartu Ülikooli Kliinikum Naistekliinik
https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/12.07.2016, 08:21

 

Perekool

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine

 

 

 SEOSES KUJUNENUD OLUKORRAGA JÄÄVAD KUNI APRILLI LÕPUNI ÄRA NII OSAKONNA TUTVUSTUSED KUI KA LOENGUD.

OSALUSTASU MAKSTAKSE TAGASI.

OSALUSTASU TAGASIMAKSEKS SAATKE PALUN OMA ISIKUKOOD JA PANGAKONTO: anne.ilves@kliinikum.ee

(TAGASIMAKSEKSE TEOSTATAKSE 1 KUU JOOKSUL)

    

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekool pakub Teile erinevaid loenguid allpool nimetatud teemadel. Loenguid viivad läbi ämmaemandad, oma ala parimad asjatundjad. Teile antakse parimad teadmised toimetulekuks sellel huvitaval ja pisut heidutaval etapil. Loengutelt saadud teadmistega püüame leevendada Teie hirmu ning anname objektiivse ülevaate meie kliinikus toimuvast. Anname Teile teada, et tegeleme pidevalt arendustegevusega leevendamaks Teie hirmu üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel.

 

Loengute toimumise koht:

Loengud toimuvad ajutiselt SA Tartu Ülikooli Kliinikumi (L. Puusepa 8) naistekliiniku kolmandal korrusel ruumis G2 392. Sinna pääseb naistenõuandla registratuuris perekooli ruumi juures olevate liftidega.

Isadele mõeldud loeng toimub võimalusel naistenõuandlas registratuuri juures õpperuumis G2 151.

Osakonna tutvustusteks kogunetakse naistenõuandlas õpperuumi (G2 151) juures - naistenõuandlas kohe liftide juures.

 

Üleriided palume anda garderoobi  (v.a juuli ja august)!

 Osakonnaga tutvumisele tulles palume panna jalga vahetusjalanõud!

Säästmaks ennast ja teisi palume tulla loengutesse tervetena!

 

Perekooli kontakt:

Valesti läinud registreeringute, loengust loobumise soovil ja ka muude perekooli puudutavate küsimuste korral pöördu:

Anne Ilves:

53 319 051 ( E-R kell 8:30- 12:00 ) 

Olles seotud ka teiste tööalaste kohustustega ei saa alati telefonile vastata. Sellest tulenevalt tasub kiiremaks reageerimiseks küsimusele-murele saata meil:

anne.ilves@kliinikum.ee 

perekool@kliinikum.ee

Tööpäevadel peale kella 14:00 ja nädalavahetusel saabuvatele meilidele vastatakse järgmisel tööpäeval esimesel võimalusel kirjade laekumise järjekorras, aga hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

 

Hea klient!

Perekooli loengud toimuvad erinevas ulatuses iga kuu. 

Erinevate teemade, nende arvu ja aja valik on kuude lõikes erinev olles otseses sõltuvuses lektorite võimalustest.

Vene keeles toimuvad meie perekooli raames "Osakonna tutvustus" koos loenguga "Sünnitus". Seoses vähese huviga, toimuvad need veebruaris, mais, augustis, septemberis ja detsembris.

 

Registreerumine:

Loengute nimekirja pääsemiseks klõpsake lehekülje ülaservas paikneval kirjal Perekooli loengute ajakava. Registreerimine"Valige avanenud nimekirjast Teile sobiv loeng (märkige endale kindlasti antud loengu toimumise aeg üles). Sellele klõpsates avaneb registreerumise aknake.

Eelregistreerumine on vajalik (loengu toimumise päeval registreeruda ei saa). Loengule registreerimisel palume ära märkida meiliaadress ja telefoni number.

Registreerumise järgselt tuleval sõnumil ei ole märget loengu toimumise aja ja koha kohta, et välistada segadust juhuks kui peaks tekkima vajadus muudatusteks. Juhul kui lektori erakorralisel haigestumisel ja asendaja puudumisel on vaja muuta loengu aega, siis kontakteerutakse Teiega kindlasti ka telefoni või meili teel. 

Paar päeva enne loengu toimumist tuleb Teie meilile loengu toimumise kohta meeldetuletus koos täpsete andmetega. 

Juhul kui registreerumisel on tekkinud mure või viga (sai ekslikult valitud vale loeng/kuupäev, jne), siis muudatuste ja paranduste tegemiseks andke teada perekool@kliinikum.ee

 

Osalustasu ja tasumine:

Perekooli loengud (v.a. "Imetamine" ja "Imetamise vestlusring" ning " Vaktsineerimine - meie laste tervem tulevik") on tasulised.

Loengu hind 6 EUR osalejalt, kaaslasega tulles 8 EUR.

"Osakonna tutvustus" ja "Vastsündinu hooldus - aktiivõpe" tunnid on kõikidele osalejatele 6 EUR. Registreeruda tuleb ennast ja kaaslast eraldi.

Tasumine toimub registreerimisel interneti teel. Loengust loobumisel osalustasu tagastamisele ei kuulu. Palume olla hoolsad sobiva loengu aja valimisel!

 

Makseinfo:

Asutus: Tartu Ülikooli Kliinikum

Pank:

SEB EE641010220001585019

Swedbank EE432200221011611050

Selgitus: Perekool (palume lisada sulgudesse nimi, kelle eest tasuti)

 

Loengust loobumine:

Juhul kui Te olete registreerunud, kuid mingil põhjusel ei saa loengule tulla, siis palun teavitage meid oma mitte tulekust elektroonilise kirja teel aadressil perekool@kliinikum.ee andes võimaluse teistel soovijatel antud loenguga liituda.

 

SA TÜK naistekliiniku perekooli raames toimuvate loengute tutvustus:

  • Vaevused raseduse lõpus käsitleb põhiliselt kolme teemat: seljavalu, kõrvetised, tupeprobleemid. Tuuakse välja olulisemad põhjused ja leevendamise võtted ning tehakse lähemalt tutvust pandaazidega. (Hetkel ei toimu)
  • Toitumine raseduse ajal annab ülevaate toitumissoovitustest raseduse perioodil. Räägitakse mida ja kui palju võiks - peaks raseduse ajal tulevane ema sööma, tagamaks enda ja lapse heaolu. Samuti käsitleme vastavat teemat toiduohutuse aspektist. (Hetkel ei toimu)
  • Sünnitus loengus räägitakse sünnituse alguse tundemärkidest, millal tulla sünnitusmajja. Sünnituse perioodidest ja kulust. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest sünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning haigla protseduuridest sünnituse ajal.
  • Sünnitusosakonna tutvustusel käiakse läbi teekond sünnitama tulekust kuni haiglast lahkumiseni. Seoses sünnitustubade ja sünnijärgsete palatite külastamisega, palume panna kindlasti jalga vahetusjalanõud. Kogunemine Õpperuumi (G2 151) juures. Palume mitte hilineda!
  • Vette sünnituse loengus räägitakse sünnituse võimalikkusest vees, millised on vettesünnituse vastunäidustused. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest vettesünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning protseduuridest vette sünnituse ajal. ( Toimub üle kuu)
  • Eriolukorrad sünnitusel annab ülevaate erinevatest olukordadest, mis nõuavad sünnitusel kiiret tegutsemist ja aega olukorra selgitamiseks (miks, mida ja milleks) võib jääda napiks (nt. erakorraline keiserlõige, vaakumi kasutamine sünnitusel jne.). Soovitav eelnevalt külastada "Sünnituse" loengut. (Toimub üle kuu)
  • Tugiisiku abi sünnitusel: sobib neile, kellele ei meeldi väga aktiivne osalemine. Loengul tutvustatakse tugiisikule naise abistamise ja toetamise võimalusi sünnitusel. Räägitakse tugiisiku ootustest, tunnetest, valikutest ja võimalustest sünnitaja abistamisel.
  • Sünnituse valutustamise loengus räägitakse mis on valu, kuidas saab sünnitaja ise ennast aidata valuga toimetulekul ning ka valu leevendamise võimalustest ravimitega sünnitusel ja sünnitusjärgsel ajal.
  • Vastsündinu hooldus loengu ja aktiivõppe vormis. Kuna on neid kellele meeldib kuulata ja neid, kes eelistavad tegutseda, siis pakkume sama info saamiseks erinevaid võimalusi. Mõlemas korraga osalemine ei ole soovituslik kuna vähendab teiste huviliste võimalust antud info saamiseks ühes või teises vormis.

1. Vastsündinu hooldus loengu vormis antakse ülevaade vastsündinu eripärast, vajadustest, hooldusest ning eelteadmised toimetulekuks kodus. Millised on protseduurid, mida haiglas oleku jooksul vastsündinule tehakse.

2. Vastsündinu hooldus aktiivõppe vormis jagatakse sama infot, mis loengus, kuid lisaks tehakse nukkude peal läbi lapse mähkimised, hooldustoimingud, lapse hoidmine jne. Tulles panna jalga kindlasti vahetusjalanõud. Tund toimub perekeskuse võimlemisruumis.

 SEOSES ALANUD EHITUSTÖÖDEGA VÕIMLEMISRUUMIS HETKEL TUNDE EI TOIMU. TUNNID JÄÄVAD ÄRA TEADMATA AJAKS.

  • Lapse nutt. Gaasivalud: tutvustatakse lapse nutu ja gaasi valude erinevaid põhjuseid ning erinevaid lapse lohutamise ja abistamise võimalusi.
  • Isadele mõeldud loengu-arutelu viib läbi perenõustaja Naatan Haamer ja on mõeldud ainult meestele, et rääkida mehe-isa rollist, tunnetest ja emotsioonidest seoses naise raseduse, sünnituse ja isaks saamisega. (Ei toimu juuli, august)
  • Sünnitusjärgset perioodi käsitlevas loengus tuleb juttu sünnitusjärgsest ajast haiglas ja kodus. Haigla kodukorrast, sünnitusjärgsest taastumisest, võimalikest vaevustest (kõhukinnisus, kusepidamatus, stress jne.) ja nendega toimetulekust. Räägitakse ka sünnitusjärgsest seksuaalvahekorrast ja kontratseptsioonist. (Ei toimu juulis)
  • Varustus lapsele esimesteks kuudeks ja turvalisus: antakse ülevaade rohkem ja vähem vajalikest asjadest, mida ja kui palju varuda ning millele ostmisel tähelepanu pöörata. Juhitakse lapsevanemte tähelapanu ohtlikele sitatsioonidele. Põgusalt tutvustatakse erinevaid vankreid ja turvahälle.
  • Imetamise loengus (TASUTA) räägitakse vastsündinu rinnaga toitmisest, õigest imetamise tehnikast ja võtetest, abivahenditest ning vastsündinu toitumise eripärast 3-l esimesel päeval.

Lisaks soovitame juurde vaadata rinnaga toitmist käsitlevaid filme: 

"Imetamine" https://www.perekool.ee/artiklid/imetamine/ 

"Breast is Best" - eesti keeles: https://www.youtube.com/watch?v=i1Yfl5L04DU

  • Imetamise vestlusringi (TASUTA) on oodatud nii esimest last ootavad emad (eeldusel, et loeng on läbitud) kui ka eelneva positiivse või negatiivse imetamiskogemusega tulevased emad. Väikeses vabas õhkkonnas saab jagada rinnaga toitmist puudutavaid hirme ja muresid, rääkida kogemustest, ootustest, küsida erinevaid küsimusi. 

Lisaks soovitame juurde lugeda erinevaid rinnaga toitmist puudutavaid artikleid ja vaadata filme: 

http://www.perekool.ee/artiklid/artiklid/emapiimatarkus/ 

http://www.perekool.ee/artiklid/videod/imetamine-videod/

Soovitame külastada ka Sünni ja Imetamise Tugirühma (SIET) loenguid ja vestlusringe, mis toimuvad erinevatel rinnaga toitmist puudutavatel teemadel nagu "Imetamisega alustamine. Vastsündinu imetamine", "Lisatoiduga alustamine ning üleminek pere toidule", "Imiku uni. Uni ja imetamine. Unemurede lahendamine" jne. Täpne toimumise aeg, koht ja info: http://www.siet.ee/tugigrupid-loengud/   

  • Vaktsineerimine: Projekt „Vaktsineerimine – meie laste tervem tulevik"raames on võimalus osaleda väikelaste vaktsineerimist käsitleval loeng-vestlusringil TASUTASuvel ei toimu.

Tegu on Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi projektiga, mille eesmärk on tõsta lapseootel emade ja isade teadlikkust peamiselt väikelaste, kuid samuti ka enda vaktsineerimise osas. Loeng-vestlusringi juhendavad arstiteaduskonna vanemate kursuste üliõpilased, kes on läbinud põhjaliku selleteemalise koolituse. Tuginetakse teaduslikult tõestatud andmetele ja käsitletakse muuhulgas vaktsiinide toimemehhanisme, vaktsineerimiskava, vaktsiinvälditavaid haigusi ning räägitakse kindlasti ka levinumatest arvamustest ja müütidest. Loeng kestab umbes 1,5 tundi ning selle sisse on arvestatud ka küsimustevoor.

 

LISAKS OLULISI KOOLITUSI MUJAL TARTUS, MIS EI OLE SEOTUD SA TÜK NAISTEKLIINIKU PEREKOOLIGA:

 

  Esmaabi koolitus väikelaste vanematele.

   Koolitus on seminari vormis. Oodatud on ka vanaemad ja vanaisad, kes ju tihti lapselapsi hoiavad.

   Koolituse viib läbi Tartu Kiirabi erakorralise meditsiini õde ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Karin Kaigas.

   Koolitus kestab 3.5 tundi. Tunnistusi koolitusel osalejad ei saa.

   Kuupäevad 

   9.02.2020 12.00-15.30

   1.03.2020 12.00-15.30

   22.03.2020 12.00-15.30

   Registreerimine: koolitused6@gmail.com ; märkida osaleja nimi ja valitud kuupäev
   Hind: 15.-/osaleja, tasuda saab kohapeal sularahas.
   Asukoht: Sõpruse pst 2, III korrus ,Tartu (Kivilinna keelte kool); Parkimine maja ees (L-P tasuta)

 

 

 

Mured ja küsimused:

Kõik perekooli loenguid puudutavad küsimused on oodatud: perekool@kliinikum.ee

Vastame imetamise, vastsündinu hoolduse, sünnituse, rasedusaegsete vaevuste jt. loengu teemadega haakuvatele küsimustele interneti teel 1-4 tööpäeva jooksul.

 

Kui ei õnnestunud saada kohta soovitud loengule:

Kui loengute kava ilmumisel Teid huvitanud loengusse kohta enam ei ole, siis tasub loengute kava uuesti vaadata, kas paari tunni möödudes esimesel päeval või kuu järgnevatel tööpäevadel. Alati esineb valesti läinud registreerumisi ja ka loengutest loobujaid.  

Loengute nimistuid korrigeeritakse jooksvalt igal tööpäeval. Kõik peale kella 15:00 saabunud loobumised korrigeeritakse järgmise tööpäeva hommikul. Sellega seoses vabaneb loengutesse kohti jooksvalt terve kuu vältel.

 

KKK:

Millal algab loengute sisestamine?

Loengute sisestamine algab päises märgitud kuupäeva hommikul esimesel võimalusel. 

 

Kuidas toimub loengute sisestamine?

Loengute sisestamine toimub ühe loengu kaupa. Selle tõttu palume varuda kannatust. Kui olete antud lehel mõnda aega viibinud ja uusi loenguid pole lisandunud, siis värskendage kodulehte. Hiljemalt kell 11:00 on kõik loengud sisestatud. Kui info loengute kava sisestamise alguse kohta asendub infoga "antud kuu perekooli loengute kava ja registreerumine avatud", siis uusi loenguid enam ei lisandu.

 

Miks ei ole rohkem loenguid ja erinevamaid aegu?

Perekooli loenguid viivad läbi naistekliiniku sünnitusosakonna ja nõuandla ämmaemandad oma vabast tahtest. Vastavalt lektorite võimalustest, mis lähtuvad eeskätt osakonna töögraafikust ja perekonna plaanidest, koostatakse ka perekooli loengute kava.

 

Kas loengute slaidid saadetakse meilile?

Loengute slaide ei levitata.

 

Kust saaks vaadata vastavate teemade kohaseid videosid?

Soovitame vaadata www.perekool.ee üleval olevaid filme, kus need on teemade järgi jagatud järgmisteks rühmadeks: rasedus, sünnitus, imetamine, beebi, beebipäevik, suhtlemine lapsega, muu.

 

Kuhu  anda teada kui loengule või joogatundi tulla ei saa?

Palume saata meil loobutud loengu, tunni või osakonna tutvustuse  kuupäeva ja ajaga:

anne.ilves@kliinikum.ee või perekool@kliinikum.ee 

 

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.

 

naistekliinik@kliinikum.ee, perekool@kliinikum.ee
+372 731 9902
SA TÜ Kliinikum naistekliinik
L. Puusepa 8 51014 TARTU
Переходов: 486 | Просмотров: 888 | Добавил: eestimamki | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar